Zhodnotenie zápasu Barcelona - PSG

Autor: Radovan Hrčka | 13.3.2017 o 9:16 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  74x

Môj osobný názor na zápas Barcelona - PSG. Čo rozhodlo zápas ? Najlepší hráč zápasu ? Toto a omnoho viac nájdeš v mojom článku !

Zdravím všetkých športových a hlavne futbalových fanúšikov pri mojej prvej po zápasovej analýze !  Dnes budem písať o zápase Barcelona – PSG ktorý sa odohral 9.3.2017, výsledok zápasu 6:1 .

Na začiatok uvediem dôvod prečo PSG prehralo a aj vypadlo a ten podľa môjho názoru je , že tréner hostí Emery nastolil zlú taktiku ! Od začiatku zápasu sme mohli vidieť hráčov PSG brániť veľmi hlboko čo nebol najlepší taktický ťah pretože o to dali viac priestoru hráčom domácej Barcelony ktorí mohli v pokoji kombinovať na ich polovici keďže hráči PSG ich nenapadali . Hráči Barcelony do zápasu išli s rozostavením 3-4-3 a so zmenou keď v útočnej trojici sa nenachádzal Messi ale Rafinha , miesto Messiho v tomto zápase bol pod hrot alebo aj pozícia ktorú možno poznáte pod číslom 10.

Jeden z najdôležitejších hráčov v obrate Barcelony bol bezpochybne Neymar ktorý vytváral šance pre svojich spoluhráčov a aj sám pridal 2 góly.  Neymar dokázal vytvárať šance a celkovo tvoriť hru aj napriek tomu že bol neustále zdvojovaný hráčmi PSG čo vlastne pomohlo celej Barcelone pretože tým pádom, že bol Neymar zdvojovaný tak na druhej strane mal Rafinha miestami veľmi veľa miesta a tak mohol dávať nebezpečné centre, prihrávky . Barcelona stavala aj celý zápas na tom ako prehustila stred pola a dokázala získavať  väčšinu odrazených lôpt a áno aj toto bolo jeden z rozhodujúcich dôvodov úspechu Barcelony, ich neustále útočenie keď sa PSG nepodarilo niekoľko krát po sebe odkopnúť loptu ani len z vlastnej polovice a občasne vznikali menšie prečíslenia v útoku.

Osobne som videl veľké oživenie hráčov a celej hry PSG keď na ihrisko prišiel hviezdny záložník Di Maria a miestami sa zdalo že toto Parížu zaistí postup do ďalšieho kola keďže Di Maria dokáže vsietiť gól alebo aj prihrať na gól. Parížu sa to aj podarilo a vsietili gól v 62.minúte a v tom momente sa zdalo , že o postupujúcom je rozhodnuté , ale Barcelona sa rozhodla bojovať do konca zápasu a nakoniec to bolo kľúčové. Jedna z vecí čo ma sklamalo na výkone hráčov Parížu bol ten lacný prístup k tomu celému keď zahodili zopár šancí za stavu 3:1 kedy by ten ich jediný gól zabránil už asi všetkému ale hráči ako Cavani či Di Maria nedokázali premeniť šance a to im bolo osudné !

Včera ma potešil aj výkon domáceho kapitána Iniestu ( áno sme u neho zvyknutý na dobré výkony , lenže po vynútenej prestávke nebol v TOP forme ) ktorý zo začiatku stretnutia sa mi javil neistý bol v súbojoch neskoro a potom nasledoval faul lenže po 20. minúte sa zobudil a bol to starý dobrý Iniesta ktorý odoberal lopty protihráčom a vytváral šance svojím spoluhráčom tak aj on má veľké zásluhy v zápase !

Jeden zo svojich najhorších zápasov v kariére odohral aj Uruguajský útočník Luis Suaréz ktorý bol v podstate neustále na zemi alebo bol neviditeľný . Jeho najsvetlejší moment v zápase prišiel hneď v 3. minúte keď šikovne prehlavičkoval brankára, ale to bolo z jeho strany všetko v tom zápase !

Na koniec by som ešte rád vyzdvihol individuálne výkony hráčov ako Mascherano, Busquets, Thiago Silva

Negatíva zápasu : nadmerne simulovanie hráčov Barcelony a hlavne Neymara a Suaréza , kúskovanie zápasu ( áno zapríčinené tým simulovaním ) , rozhodcovia

Kladné veci v zápase : Perfektný obrat Barcelony a ich túžba po postupe, excelentný výkon Neymara , úžasná atmosféra v zápase

MOTM ( Muž zápasu alebo najlepší hráč ) : jednoznačne Neymar

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok