Liverpool FC - Burnley

Autor: Radovan Hrčka | 13.3.2017 o 17:55 | (upravené 14.3.2017 o 12:04) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  92x

V tomto článku sa pozrieme na zápas 28. kola Premier League medzi Liverpool FC a Burnley . Ako by si zápas zhodnotil ty ?

Zdravím všetkých futbalových nadšencov pri mojom po zápasovom hodnotení . Dnes rozoberiem zápas 28. kola Premier League medzi Liverpool FC a Burnley . Výsledok zápasu 2:1 ( 1:1 ) keď sa za domácich presadil Gini Wijnaldum a Emre Can a jediný gól hostí vsietil A. Barnes .

V dnešnom zápase sme mohli podľa môjho názoru vidieť nepresvedčivý výkon domáceho Liverpoolu a celkom pekný výkon hostí ,ktorý určite na ich možnosti hrali dobre, keďže ako určite viete, Burnley je jedno z tých dvoch mužstiev ,ktoré túto sezónu ešte nezažili pocit výhry na ihriskách súpera. Do zápasu išlo Burnley s rozostavením 4-4-2 čo je jeho klasické rozostavenie a hrali si svoju hru, keď často vysielali križné prihrávky. Liverpool hral s klasickým rozostavením 4-3-3 aj keď by som to skôr znázornil ako 4-1-2-3 , keďže neustále bol stiahnutý Emre Can a jeho hlavnou úlohou bolo zaisťovať stopérov alebo naopak, pretože Burnley hrozí dlhými prihrávkami ako som už spomínal a tento ťah Kloppa sa vyplatil ! Od začiatku zápasu však Burnley išli do toho na plné keď sa snažili mať vysoký presing na polovici súpera ,teda domáceho Liverpoolu  a to sa im vyplatilo v 7. minúte keď dokázali otvoriť skóre . Pred týmto gólom predchádzala séria prihrávok tímu Burnley ,keď dokázali otvoriť obranu Liverpoolu tak , že mohla prísť krížna prihrávka od Lowtona na Barnesa pomedzi stopérov a Barnes loptu už len elegantne dopravil do siete. O toto sa celý zápas snažili hráči Burnley keď po zopár prihrávkach v strede pola alebo v obrane vyslali krížnu alebo po čiare prihrávku väčšinou na Gray-a , alebo po výške na Barnesa ktorý to sklepával ostatným hráčom .Už v 5. minúte sme mohli vidieť o čo sa bude tím Dycheho snažiť po celý zápas, lenže na nešťastie z tejto taktiky vypadli v 34. minúte a už sa tam nedokázali vrátiť a Liverpool toho využil ,keď po obyčajnej akcii vyrovnal na 1:1 v nastavenom čase prvého polčasu. V druhom polčase lepšie začali hostia a už mali kontrolu nad hrou ako tomu bolo posledných 10 minút prvého polčasu a aj sa presadili ,keď krásnou strelou spoza šestnástky upratal loptu do siete Emre Can . Do konca zápasu bola hra veľmi vyrovnaná , keď hostia hrozili dlhými nákopmi a štandartkami .

Ak ste pozorne sledovali zápas mohli ste si všimnúť ako The Reds nastúpili nabudený na tento zápas a očividne aj na toto si dal Jürgen Klopp záležať a možno to bolo kľúčom k úspechu proti papierovo slabšiemu mužstvu !

Zhrnutie : Burnley sa darilo získavať odrazené lopty a vyhrávať 90% hlavičiek , výborná organizácia hry v podaní Burnley hlavne v obrane , ale vyhrali skúsenosti, keď to Liverpool zahral veľmi dobre a napokon víťazne !

Adam Lallana v zápase bol ako je už zvykom všade ! Pre mňa osobne bol dnes najlepším hráčom na ihrisku . Zbieral lopty , vyhrával súboje a to všetko čo tréner očakáva od svojho stredného záložníka. Adam Lallana v zápase vyslal 63 prihrávok a mal 85,7%  úspešnosť prihrávok čo je pekné číslo. Získal aj množstvo štandartiek, keď bol faulovaný 4 krát a to je najviac z tímu .

Hra Andrea Gray-a bola už ako vo zvyku veľmi dynamická a výbušná . Tento hráč v dnešnom zápase vybojoval veľmi veľké množstvo lôpt , ALE to , že hrá veľmi výbušne a dynamický spôsobilo to, že Gray už v podstate v druhom polčase bol neviditeľný a napokon aj opustil v 80. minúte ihrisko . Jeho spoluhráč v útoku Barnes odohral veľmi dobrý zápas, keď sa stal najlepším hráčom Burnley v zápase ! Barnes si pridal na účet jeden presný zásah a nespočetne veľa vyhraných hlavičkových súbojov čo bolo pre tím veľmi dôležité lenže nedokázali toho využiť . Najpresnejším hráčom v tíme hostí sa stal stredný záložník Hendrick ktorý vyslal 35 prihrávok s 77,1% úspešnosťou.

Ako som sa už zmienil pre mňa bol dnes najlepším hráčom Adam Lallana .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok